ثبت مشاور

فنگ شویی و تاثیر آن در محیط

تاریخ : 1396.04.21
نویسنده : Home Design
نظرات : 0

طراحان خانه : همان‌طور که قبلا گفته شد فنگ‌شویی هنر هماهنگی محیط با طبیعت و ایجاد تعادل در زندگی می‌باشد که باعث ارتقاء سطح کیفیت زندگی می‌شود. هنگامی‌که این وحدت به وجود آید انرژی کی (نیروی حیات) در موجودات جاندار و بی‌جان جاری شده، موجب بروز اتفاقات خوب و سازنده می‌شود و فقدان جریان کی نیز نتیجه معکوس، یعنی بدبختی و نحوست به بار می‌آورد.

 

 

فنگ شویی

 

عبارت فنگ‌شویی به صورت تحت‌الفظی به معنای( باد و آب) است؛ کلمه «فنگ» به معنای باد و کلمه «شویی» به معنای آب، ولی در واقع به معنای هنر زندگی موزون با محیط است. زمانی که به هماهنگی با تمام اشیاء محیط خود دست یابیم، زندگی با لطافت بیشتری پیش رفته و رسیدن به اهداف بسیار آسان می‌شوند. مکان زندگی ما و نحوه‌ای که اشیاء هر اتاق را منظم می‌کنیم، به شکل شگفت‌آوری بر کیفیت زندگی ما تاثیر می‌گذارند.

شاید دیده باشید که گاهی اوقات خودتان یا یکی از آشنایان‌تان با یک جابجایی خانه، از محله‌ای به محله دیگر چه اتفاقات خوشایند و موفقیت‌آمیزی از پیشرفت مالی تا شادی در کانون خانواده، انگیزه برای زندگی، بالا رفتن انرژی، پیشرفت در روابط و جنبه‌های دیگر زندگی برای او پیش می‌آید که به اصطلاح، ما ایرانی‌ها می‌گوییم این خانه برایش آمد داشته است. عکس این موضوع نیز وجود دارد که با یک جابجایی، در خانه جدید اتفاقات ناگواری پشت سر هم پیش می‌آید و ما را در جنبه‌های مختلفی از زندگی ضعیف می‌کند که این باعث آزار و نارضایتی ما می‌شود و به اصطلاح می‌گوییم این خانه آمد نداشته.

این ماهیت آن خانه نمی‌باشد که باعث بروز این اتفاقات می‌شود بلکه شرایط آن می‌باشد، اگرچه محله آن (این که روی بلندی یا پستی باشد)، نوع ساختمان و نقشه آن در این امر و در فنگ‌شویی تاثیر مهمی ‌دارد اما بدیهی است که همیشه  نقل مکان و تغییر کالبدی محل اقامت ممکن نیست.

با استفاده از فنگ‌شویی می‌توان شرایط داخل آپارتمان را به نحو موثری عوض کرد. هنگامی‌که موفق شویم آپارتمان خود را از مکانی برای بیتوته شبانه به یک خانه تبدیل کنیم، از نظر فنگ‌شویی در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم. این کار با تغییر نظم مبلمان خانه، نورپردازی مناسب در گوشه‌های تاریک خانه، اصلاح چیدمان، استفاده از رنگ‌های مناسب و چندین فن دیگر به راحتی قابل عملی شدن می‌باشد که کار یک مشاور فنگ‌شویی حرفه‌ای است.

مسلما برای همه ما اتفاق افتاده که به آپارتمانی وارد شویم و بلافاصله راحتی  و گرمی ‌محیط یک خانه را احساس کنیم  و باز بدون شک همه ما آپارتمان‌هایی را دیده‌ایم که بی‌دلیل ناراحت به نظر می‌رسند. آپارتمان اول از نظر فنگ‌شویی مثبت تلقی می‌شود، در حالی که آپارتمان دوم چنین نیست. با تدابیر خاصی در آپارتمان دوم نیز می‌توان راحتی و آسایش آپارتمان اول را بدست آورد و هنگامی‌که محیط خانه متعادل و متوازن شود، بدون شک در تمام زمینه‌های زندگی، شادتر، سالم‌تر و موفق‌تر خواهیم بود و با بهره‌گیری از نیروی حیاتی (چی) به مزایای روز افزونی دست خواهیم یافت.

 

کلید واژه ها :
اصول فنگ شویی
دسته بندی :  مقالات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا