ثبت مشاور

انرژی مثبت در فضاهای آپارتمانی با نیروی چی

تاریخ : 1396.04.21
نویسنده : Home Design
نظرات : 0

طراحان خانه : با این اصطلاحات و نحوه بکارگیری آنها در ایجاد فضایی پر انرژی آشنا شوید.

 

 

چی

چی

«چی» نیروی حیاتی کائنات است که در تمام اشیای دور و بر متجلی است و به صورت گوناگون ایجاد می‌شود ، هدف ما در داخل آپارتمان تقویت و ایجاد هرچه بیشتر نیروی مثبت «چی» برای افزایش روحیه سر زندگی و شادابی ساکنان است.

شار

شار که به تیر زهراگین نیز معروف است، اکثرا توسط خطوط مستقیم یا زوایای تندی که به سمت شما نشانه رفته‌اند تولید می‌شود. شار به کیفیت زندگی ساکنان ساختمان آسیب می‌رساند.

اهمیت فنگ‌شویی داخلی برای اشخاصی که در آپارتمان زندگی می‌کنند به مراتب بیشتر از اهمیت فنگ‌شوییخارجی است، زیرا تغییر در ساختمان و محیط خارجی آن به ندرت امکان‌پذیر است در حالی که در داخل آپارتمان می‌توان به دلخواه عمل کرد.

آنچه که ما در یک آپارتمان به آن نیاز داریم ورود هرچه بیشتر نیروی چی به داخل آپارتمان و جریان ملایم آن از یک اتاق به اتاق دیگر است. بیشترین مقدار چی از در ورودی آپارتمان داخل می‌شود و به همین دلیل ورودی باید روشن و جذاب باشد تا چی را به ورود تشویق کند.

در حالت ایده‌آل باید بخشی از داخل آپارتمان از محل ورودی دیده شود و ظاهر آپارتمان نیز شاد و دل باز باشد، اگر در ورودی مستقیما به سالن بزرگ آپارتمان باز می‌شود می‌توان بخشی از این اتاق را با حائلی پوشاند و یک ورودی مستقل و خصوصی ایجاد کرد.

در ورودی حتما باید به داخل باز شود، در هایی که به خارج باز می‌شوند باعث پراکندگی چی شده و از ورود آن به داخل خانه جلوگیری می‌کنند.

درون آپارتمان نیز باید از محل ورودی دل باز به نظر برسد. زیرا اگر در ورودی به سمت یک دیوار یا درون یک هال کوچک باز شود، از میزان ورود چی به مقدار قابل توجهی می‌کاهد. یک راه حل ساده  برای این مشکل،نصب آیینه بزرگی در محل ورود است که به طور مجازی سطح و حجم ورودی را دو برابر می‌کند. (آیینه نباید به طور مستقیم رو به روی در ورودی قرار گیرد به طوری که هنگام ورود خود را ببینید، زیرا موجب خارج شدن چی از در ورودی می‌شود.)

در ورودی نباید مستقیما به سمت ورودی دستشویی یا توالت باز شود. سرویس‌های بهداشتی تولید چی منفی می‌کنند  و هرگز نباید رو به روی ورودی یا اتاق‌های اصلی خانه قرار گیرند. اگر در آپارتمان خود با چنین مشکلی رو به رو هستید، در توالت را همیشه بسته نگه دارید و با نصب آیینه‌ای بر روی در، آن را به صورت نمادین ناپدید کنید. اگر در حمام خانه، توالت دیگری وجود دارد، سعی کنید حتی‌المقدور از توالت ماقابل در ورودی استفاده نکنید.

در ورودی نباید به سمت پنجره‌ای باز شود زیرا مقدار قابل توجهی چی پس از ورود به داخل خانه مستقیما از آن پنجره خارج خواهد شد. راه علاج در این مورد، پوشاندن پنجره با یک مانع بصری نظیر پرده است.

 

بخشی از چی از طریق پنجره‌ها به خانه وارد می‌شوند، اما چنان که گفته شد قسمت عمده آن از در ورودی به درون می‌آید. سطح پنجره‌های آپارتمان باید به اندازه‌ای باشد که چی را به ورود به خانه تشویق کند، اما وسعت بیش از حد آنها موجب لطمه زدن به ورودی خانه خواهد شد. در یک آپارتمان متعادل، در برابر هر در نباید بیش از سه پنجره وجود داشته باشد. البته در استودیوها یا سوئیت‌ها که معمولا بیش از دو در ندارند، می‌توان از این نسبت فراتر رفت.

چی پس ورود به داخل آپارتمان ، باید برای حرکت سیال آزاد تشویق شود. بهتر است مسیرهایی که چی به طور مستقیم طی می‌کند، طولانی نباشد زیرا در مسیرهای مستقیم طولانی، سرعت جریان چی افزایش یافته و تاثیرات مثبت آن کاهش می‌یابد. یکی از بدترین شرایط درون یک واحد مسکونی، قرارگیری سه در متوالی در یک خط یا یک راهرو است. خصوصا اگر این سه در شامل در ورودی، در منتهی به حیاط خلوت و یا بالکن خانه باشند. خوشبختانه، برای این مورد در فنگ‌شویی چند راه حل وجود دارد.

می‌توان در میانی را حتی‌الامکان بسته نگه داشت، از پرده‌ای برای پوشاندن آخرین در استفاده کرد و یا نصب چند آیینه بر روی دیوارهای جانبی راهرو مسیر حرکت چی را از آیینه‌ای یه آیینه دیگر تعیین کرد تا از سرعت آن کاسته شود.

از ریخت و پاش اشیاء در اطراف و بی‌نظمی‌ در آپارتمان پرهیز کنید زیرا این مسئله باعث انفعال و کندی چی می‌شود. چی در مکان‌های تاریک و بدون استفاده نیز راکد و بی‌اثر می‌شود. سعی کنید آپارتمان شما همیشه روشن باشد و نور و هوا به تمام اتاق‌ها، خصوصا آنهایی که استفاده نمی‌شوند، وارد شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ویکیروان

کلید واژه ها :
نیروی کاینات
دسته بندی :  طراحی داخلی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا