ثبت مشاور

انرژی های مثبت با طراحی صحیح

تاریخ : 1402.12.04
نویسنده : Home Design
نظرات : 0

طراحان خانه : شارهای داخلی آپارتمان را باید شناسایی کرد. لبه‌های تیز و گوشه‌های مزاحم مبلمان، ستون‌های با مقطع مربع و تیرهای زیر سقف از نمونه‌های رایج شار داخلی است. جابه‌جایی و استقرار مناسب مبلمان، شار آنها را خنثی می‌کند و استفاده از گلدان‌های گل و گیاهان سبز یا نصب آیینه، راه حل‌های مناسبی در مورد ستون‌های مزاحم هستند.

 

آپارتمان

 

اصولا سعی کنید از نشستن یا کار کردن به مدت طولانی در زیر تیرهای آشکار سقف خودداری کنید، و مبلمان خود را طوری نظم دهید که خود و مهمانان مجبور به نشستن در زیر این تیر‌ها نباشند. از نظر فنگ شویی، آپارتمان‌های همسطح و هموار به مراتب از انواعی که دارای اختلاف سطح هستند و یا در دو طبقه ساخته شده‌اند (دوبلکس)، بهتر هستند. راه‌پله درون این آپارتمان‌ها نباید مستقیما در مقابل در ورودی  قرار گیرد. زیرا چی پس از ورود در انتخاب  مسیر دچار سر در گمی  و تردید خواهد شد و از این گذشته، این استقرار باعث می‌شود که افراد خانواده در بسیاری از مواقع بدون حضور در نشیمن و معاشرت با سایرین به طبقه بالا که معمولا اتاق‌های خواب قرار دارند بروند. اگر در آپارتمانی اختلاف سطح وجود دارد، بهتر است آشپزخانه و نهارخوری بالاتر از نشیمن قرار گیرند زیرا در غیر این صورت، مهمان‌ها هنگام ترک خانه نیروی مثبت چی موجود در خانه را نیز با خود می‌برند.

سطح اتاق‌ها باید با هم متناسب باشند و هیچ اتاقی نباید به بهای کوچکی بیش از حد سایر اتاق‌ها وسیع شود. شکل مناسب برای اتاق، مربع یا مستطیل است  و اتاق‌های L شکل ناقص به نظر می‌رسند. زاویه موجود در این اتاق‌ها مولد شار است  و برای بی‌اثر کردن آن باید با نصب  دو آیینه در دو سمت، نبش آن را به صورت مجازی ناپدید کرد.

نشیمن مناسب باید در نزدیکی در ورودی باشد، اما مکان‌های مطلوب برای اتاق‌های خواب و آشپزخانه، قسمت‌های دورتر آپارتمان هستند. چنین استقراری موجب حفظ آرامش، توازن و خلوت انسان می‌شود. اعضای خانواده در شب به دور  از سر و صدای مزاحم بیرون که از ورودی به داخل نفوذ می‌کند می‌توانند با آسایش به استراحت بپردازند.

باید در نظر داشت که دیده شدن درهای حمام، توالت و اتاق‌های خواب از در ورودی در فنگ شویی مناسب نیست.

مرکز خانه محل مناسبی برای استقرار آشپز خانه و سرویس‌های بهداشتی نیست. مرکز خانه مکان خوش یمنی است که باید مورد استفاده همه اعضای خانواده قرار گیرد. به همین دلیل استقرار آن در نشیمن رسمی یا اتاق خانوادگی به مراتب صحیح‌تر است.

 

 

 

 

 

 

 

ویکی روان

کلید واژه ها :
چیدمان آپارتمان
دسته بندی :  طراحی داخلی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا