ثبت مشاور

آموزش طرح هایی برای لوستر و آباژورهای نمدی

تاریخ : 1402.09.12
نویسنده : Home Design
نظرات : 0

طراحان خانه : میتوانید با ایجاد چند برش ساده روی پارچه های نمدی و همچنین تهیه منگوله های نمدی ، لوسترهایی متفاوت و زیبا را تهیه نمایید. حتی میتوانید برای متفاوت کردن محیط ، روی لوسترهای قدیمی را با پوششی از پارچه های نمدی ، بروز نمایید. در ادامه چند نمونه جالب از این طراحی ها را مشاهده نمایید.

 

برای آشنایی با نحوه طراحی و دوخت انواع طرح های نمدی ، روی این قسمت کلیک کنید. 

 

 

آموزش لوسترهای نمدی

 

لوستر نمدی طرح پروانه 3 بعدی

پارچه نمدی به رنگ دلخوا را به شکل مستطیل به طول 70 و عرض 30 سانتی متر برش بزنید. توجه داشته باشید که باید از این مستطیل ، 3 عدد برش بزنید.

روی مستطیل اول را با چسب آغشته کنید و مستطیل دوم را روی آن قرار دهید و مجدد روی مستطیل دوم چسب بمالید و مستطیل سوم را روی دو مستطیل قبلی قرار داده و بچسبانید. 

پس از خشک شدن چسب ها ، قسمت پائینی مستطیل جدیدی که از چسباندن سه مستطیل به هم تهیه کرده اید را با مداد ، طرح هایی از پروانه ، قلب یا گل بدهید و به صورت نامنظم ، آن ها را برش بزنید ، به نحوی که اشکال شما ، از بدنه پارچه جدا نشده و یک یا دو قسمت آن ، با پارچه در تماس باشد. حالا روی تمامی قسمت های مستطیل ، اشکال خود را در سایزهای مختلف رسم کرده و مرکز آنها را از قسمت پائینی و بالایی هر تصویر ، مثلا پروانه ، برش نزده و بال های آن را آزاد کرده و به بیرون تا بزنید. 

دو سر مستطیل خود را از اطراف ، دوخته یا با چسب ، محکم کنید. ( دو سر نباید روی هم قرار گیرند )

یک دایره به قطر دایره ای که با اتصال دو سر مستطیل به هم ساخته اید ، از جنس توری های فلزی یا حلب روغن یا چوب برش زده و مرکز آن را برای عبور سیم ، خالی کنید و اطراف استوانه را به آن بچسبانید. سیم و لامپ را متصل کرده و لوستر خود را آویز نمایید. 

 

آموزش لوسترهای نمدی

 

آموزش لوسترهای نمدی

آموزش لوسترهای نمدی

 

آباژور با پوشش توپک های نمدی 

میتوانید آباژورها و لوستر های قدیمی خود را با چسباندن توپک های رنگی از جنس نمد ، زیباتر کرده و طرحی فانتزی به آن ببخشید.

 

 

آموزش لوسترهای نمدیآموزش لوسترهای نمدیآموزش لوسترهای نمدی

 

لوستر نمدی ، طرح فانتزی

نوارهایی از نمد به پهنای 1 سانتی متر برش زده و با چسب روی یک بادکنک که به سایز دلخواهتان باد کرده اید، تا نیمه بادکنک ، بصورت نامنظم چین داده و با چسب کاغذ دیواری بچسبانید. پس از خشک شدن کامل ، بادکنک را ترکانده و طرح خود را با اتصال سیم و لامپ آویز نمایید.

 

آموزش لوسترهای نمدی

آموزش لوسترهای نمدی

 

لوستر طرح فانوس تزئینی نمدی

2 دایره از پارچه نمدی به قطر 30 سانتی متر برش زده و آنها را روی هم قرار داده و به هم بچسبانید. پس از خشک شدن کامل ، دایره را ابتدا از وسط تا زده و نیم دایره را نیز مجدد از وسط تا بزنید و برش های اریبی را از قسمتی داخل مثلث به بیرون آن بصورت مخالف و روبه روی هم بزنید ( نباید برش ها تا انتهای هر ردیف بیایند. ) . یک تکه حلب روغن جامد و یا هر فلزی را به قطر 5 سانت برش زده و مرکز آن را سوراخ کنید. سپس دایره را باز کرده و مرکز آن را سوراخ کنید ، مرکز دایره فلزی را روی مرکز طرح نمدی قرار داده و لامپ و سیم را عبور دهید و آویز نمایید.

   

آموزش لوسترهای نمدی

 

لوستر آکاردئونی نمدی

با تا زدن های مختلف و منظم روی پارچه های نمدی ضخیم ، این لوستر های زیبا را به سایز دلخواه تهیه نمایید.

 

 

 

دسته بندی :  طراحی داخلی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا